Po pirmojo vertinimo etapo buvo atrinkta 151 paraiška už 183,34 mln. Eur. 141 paraiška antrame etape nebus vertinama, kadangi neatitiko mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklų, sumanios specializacijos krypčių, nebuvo pateiktas verslo planas, įmonės atsiėmė paraiškas.
Iš atrinktųjų antrajam etapui 43 pareiškėjai veiklas planuoja vykdyti sveikatos technologijų ir biotechnologijų sumanios specializacijos kryptyje, 37 – naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų kryptyje, 27 – transporto, logistikos, IRT kryptyje, 20 – energetikos ir tvarios aplinkos kryptyje ir kt.
Didžiausia projektų vertė numatoma sveikatos technologijų ir biotechnologijų (63,38 mln. Eur), naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų (38,47 mln. Eur), agroinovacijų ir maisto technologijų kryptyje (33,65 mln. Eur) ir kt.
Svarbu paminėti, kad verslo įmonių ir mokslo institucijų bendradarbiavimas pirmajame vertinimo etape buvo numatytas ketvirtadalyje paraiškų, iš kurių daugiausia - sveikatos technologijų ir biotechnologijų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų, transporto, logistikos, IRT, energetikos ir tvarios aplinkos kryptyse. Pareiškėjai dažniausiai kvietė bendradarbiauti Kauno technologijos universitetą, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Baltijos pažangiųjų tyrimų institutą, iš viso – net 22 skirtingas mokslo ir studijų institucijas.
Finansavimo kriterijus atitikę pareiškėjai iki rugpjūčio 31 d. kviečiami pateikti informaciją ir dokumentus antrojo etapo vertinimui. Daugiau informacijos apie atrinktas paraiškas, reikalingus dokumentus ir metodinę medžiagą galima rasti čia.
Priemonės „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai.“ tikslas – paskatinti šalies įmones investuoti į inovaciniams gaminiams, paslaugoms ar procesams kurti reikalingus MTEP, taip pat paskatinti įmonių plėtrą ir naujų inovacinių įmonių steigimąsi investuojant į MTEP ir inovacijų infrastruktūros kūrimą ir plėtrą. Projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 60 006 000 Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Šaltinis: čia